Melissa Abel – Polski Balet Narodowy
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?

Myślę, że taniec daje piękną okazję do nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Kiedy jestem na scenie, staram się być wrażliwa i dzielić się częścią mnie samej z publicznością – z  nadzieją, że to do kogoś przemówi. Występowanie z takim właśnie nastawieniem jest jednym z powodów, dla których uwielbiam to robić.

…czy kiedykolwiek myślałaś  o czymś innym?

Kiedy byłam młodsza, chciałam zajmować się wieloma różnymi rzeczami – chciałam być prawnikiem, nauczycielem, pisarzem – ale na razie nie jestem pewna, co będę robić po karierze baletowej.

…co cię inspiruje i motywuje w trudnych chwilach? Co najbardziej cenisz w życiu?

To, co mnie inspiruje i co najbardziej cenię w życiu, idzie ze sobą w parze. Najbardziej cenię moją rodzinę i wspaniałych ludzi, których mam wokół siebie. Inspirują mnie poprzez poświęcenie się swojej pracy oraz życzliwość, współczucie i wsparcie dla mnie i innych. Jestem im naprawdę wdzięczna za to niesamowite  wspieranie. W zamian staram się okazać swoją miłość i swoje wsparcie.

…inspirująca myśl dla innych:

Nie wiem, czy mam jakieś inspirujące cytaty, ale może taka myśl: naprawdę wierzę w docenianie pracy, włożonej w realizację konkretnego celu, bez zbytniego zamartwiania się o sam cel. Praca, którą wykonujemy, jest niesamowitym osiągnięciem sama w sobie, bez względu na wynik.

powrót