Bianca Teixeira – San Francisco Ballet
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?

To bardziej balet, a raczej taniec wybrał mnie. Dokładnie taka jestem. To sposób w jaki mogę wyrazić siebie i podzielić się wszystkimi moimi emocjami z innymi ludźmi. Sposób okazywania ludziom miłości bez używania słów. Również tak pragnę pokazać, że nasze niedoskonałości sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy.

Uwielbiam to, że nie postrzegam mojej pracy jako pracy! Nie ma dnia, w którym nie kocham tego, co robię. Oczywiście, jest zmęczenie, jest ból – ta praca nie jest łatwa, ale bezcennym jest obserwować jak każdego dnia stajesz się lepszy niż byłeś wczoraj.

…co daje Ci inspirację i motywację w trudnych chwilach?

Myśl, że nigdy nie jestem sama! Że jest ze mną Bóg i moja rodzina –  zawsze – nawet gdy jestem tak daleko od domu. To daje mi siłę i inspirację!

…jak wygląda Twój normalny dzień?

Mój dzień zawsze zaczyna się od ćwiczeń baletowych, które trwają ponad godzinę, a następnie przez 7 / 8 godzin mam próby, gyrotonic, pilates i inne dodatkowe ćwiczenia.

Muszę dbać o swoje pointy. Muszę też dbać o zdrowie i dobrą kondycję, więc ważne jest dla mnie to, jak się odżywiam. A w wolnym czasie uwielbiam także czytać i pisać.

…co najbardziej cenisz w swoim życiu?

Moją rodzinę! Zawsze uczyli mnie, abym miała wiarę i żebym nigdy się nie poddawała.

…inspirująca myśl dla innych ludzi:

Myśl, że wszystko nieustannie się zmienia! Nic nigdy nie jest takie samo, więc każdego dnia możemy być lepsi i możemy sprawić, że ludzie wokół nas będą się czuć wyjątkowo, wystarczy tylko uśmiechnąć się lub powiedzieć zwykłe „dziękuję”…ważne, by dostrzegać innych.

To właśnie najprostsze rzeczy i najprostsze działania mają największe znaczenie! Uszczęśliwianie ludzi sprawia, że ja też jestem szczęśliwa!.

I jeszcze ta myśl, że nigdy nie jesteśmy sami – jest z nami Bóg.

Uszczęśliwianie ludzi sprawia, że jestem szczęśliwa.

powrót