Rosa Pierro – Polski Balet Narodowy
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?

Tak naprawdę nie pamiętam, żebym wybierała balet. Zawsze był częścią mnie. Już jako małe dziecko tańczyłam w domu przy każdej muzyce. Dorastając nie wyobrażałam sobie życia bez tańca. Przez lata stawało się to coraz poważniejsze, aż zostałam profesjonalną tancerką.

…czy kiedykolwiek myślałaś  o czymś innym?

Gdybym nie miała możliwości, by być tancerką baletową, zajęłabym się psychologią lub czymkolwiek innym w zakresie pomagania ludziom. Inną moją wielką pasją od najmłodszych lat jest malarstwo.

…jak wygląda twój zwykły dzień?

Normalny dzień roboczy przed kwarantanną składał się z 8 godzin szkolenia, zaczynaliśmy o 10:00 od lekcji baletu, a następnie mieliśmy próby do 18:00. Jeśli wieczorem mieliśmy przedstawienie, pracowaliśmy do 14:00, a następnie wracaliśmy do teatru około 18:00. Podczas kwarantanny trenowałam w domu. Zwykle robiłam ćwiczenia baletowe, a także dużo malowałam. Teraz, aby utrzymać kondycję, chodzę na siłownię i ćwiczę przez około półtorej godziny.

…co cię inspiruje i motywuje w trudnych chwilach?

Mam to szczęście, że mam bardzo wspierającą rodzinę i mojego najlepszego przyjaciela, który pracuje ze mną w Polskim Balecie Narodowym.  Znamy się od wielu lat, więc wiem, że w trudnych chwilach mogę liczyć na jego niesamowitą, wspierającą energię. Inspirację czerpię z wielu rzeczy, na przykład od innych tancerzy, ale głównie ze zwykłych życiowych doświadczeń.

…co najbardziej cenisz w życiu?

Codziennie jestem wdzięczna za wszystko, co mam. Niezwykłą wartość mają dla mnie moi przyjaciele i rodzina. Cenię również fakt, że moja kariera przenosiła mnie do wielu różnych krajów i miałam okazję poznać wielu ludzi z całego świata i dotknąć różnych kultur i pomysłów. Niezwykle cenne jest również to, że moją największą pasję mogę nazywać pracą.

…co najbardziej cenisz w sobie?

Cenię w sobie to, że jeśli chcę coś zrobić, zawsze znajdę sposób, by to osiągnąć, oraz to, że zawsze staram się dostrzegać pozytywną stronę wszystkiego, nawet w najbardziej nieprzyjemnych okolicznościach, które mogą się zdarzyć.

…inspirująca myśl dla innych:

To, co mogę powiedzieć innym tancerzom, którzy chcą poważnie traktować tę piękną sztukę, lub po prostu komukolwiek, to to, że nie powinni zatrzymywać się gdy pojawią się pierwsze przeszkody. Przeszkody tylko was wzmocnią. Podążajcie za tym czego pragnie wasze serce, abyście robili to, co daje wam szczęście i pełnię życia.

powrót