Natalia Kamińska – Polski Balet Narodowy
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?
Balet w moim życiu był od zawsze. Już jako małe dziecko chodziłam na zajęcia baletowe w Warszawie i w Poznaniu. Potem zostałam uczennicą szkoły baletowej w Warszawie, tak jak te dziewczynki, które podziwiałam jako małe dziecko i okazało się, że to jest to.

…czy kiedykolwiek myślałaś o czymś innym?
Jeszcze przed tym jak stwierdziłam, że balet stawiam na pierwszym miejscu, chciałam zostać księgową , tak naprawdę te plany nie uległy zmianie, jedynie odłożyłam je w czasie- po tańcu. Aktualnie studiuję finanse i rachunkowość, więc zdecydowanie nawet jestem czasem zmuszona myśleć o czymś innym niż o balecie.

…jak wygląda twój zwykły dzień?
Codziennie przychodzę dość wcześnie do teatru, przygotowuję się do lekcji, rozgrzewam. Potem obowiązkowa lekcja i próby. Mój dzień polega na nieustannych staraniach, aby być w dwóch miejscach na raz, w teatrze i na uczelni, ale nawet nieźle mi to wychodzi .

…co cię inspiruje i motywuje w trudnych chwilach?
Chyba to, że często po prostu nie mam czasu na zastanawianie się nad sobą. Trudne chwile bywają i wcale nie są łatwe, ale przyjmuję strategię aktywnego ich zwalczania, robienia tego co do mnie należy. Wtedy złe myśli same uciekają.

…co najbardziej cenisz w życiu?
To, że jest jeszcze tyle rzeczy, które można odkryć, tyle książek wartych przeczytania, tyle nowych sytuacji, w którym możemy się znaleźć, i że tak naprawdę to o czym nawet nie śmiemy marzyć może się wydarzyć.

…co najbardziej cenisz w sobie?
Trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie, ale jak już miałabym wskazywać to może to, że staram się pozostawać otwarta na wszelkie argumenty, rozpatrywać kwestię z paru punktów widzenia, nie zamykać się na konkretne opinie.

…najpiękniejsza chwila w twoim życiu:
Najpiękniejsza chwila jest codziennie, gdy mogę wejść do mojej garderoby w teatrze, spocić się na lekcji, porozmawiać z rodziną czy ich przytulić. Najpiękniejsze są codzienne, małe czynności.

…o czym marzysz?
O tym, żeby móc kiedyś na scenie wykreować niejednoznaczną postać, stworzyć własną wersję historii i trafić do serc widzów.

…inspirująca myśl dla innych:
„Życie się dopiero zaczyna, a szczęście masz w sobie”- słowa, które dostałam w prezencie na 18. Urodziny

…jaki jest twój ulubiony balet i dlaczego?
Jestem pod ciągłym wrażeniem „Święta Wiosny” Niżyńskiego. Nieoczywisty, skandaliczny, wychodzący poza ramy. Wszystko jest idealne i na swoim miejscu.

powrót