Kira Marika Hilli – Holenderski Balet Narodowy
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?

Tańczę od trzeciego roku życia. Jako dziecko nieustannie tańczyłam w salonie moich rodziców i musieli podziwiać mnie przez cały dzień. W końcu zabrali mnie do lokalnej szkoły baletowej i nadal jestem na tej ścieżce.

…czy kiedykolwiek myślałaś  o czymś innym?

Myślałam o różnych zawodach w moim życiu. Kilka lat temu interesowałam się prawem i projektowaniem wnętrz. Ale ponieważ taniec był dużą częścią mojego życia, pomyślałam, że będzie to najbardziej naturalna kariera zawodowa, w jaką mogę zainwestować.

…jak wygląda twój zwykły dzień (przed kwarantanną i teraz)?

Zwykle pracujemy od 10:00 do 18:00. Od rana do wieczora mamy próby, a w wybrane dni wieczorne przedstawienia. Podczas kwarantanny mamy zupełnie inny harmonogram. Możemy ćwiczyć tylko w domu. Robię trochę ćwiczeń wzmacniających dla całego ciała, aby zachować formę i siłę.

…co cię inspiruje i motywuje w trudnych chwilach?

W obecnym czasie zainspirowało mnie to, by pozostać pozytywnym przez fakt, że w końcu mogę mieć czas na rzeczy, na które normalnie czasu nie mam. Wyjść, by odkrywać przyrodę, jeździć na rowerze, biegać i dbać o moje ciało. To pozwala mi przejść przez kwarantannę.

…co najbardziej cenisz w życiu?

Ten obecny czas sprawił, że o wiele bardziej cenię sobie proste rzeczy w życiu, takie jak możliwość wyjścia na zewnątrz, bycie zdrowym, możliwość poruszania się, pracy, rzeczy, które zbyt często uważamy za coś oczywistego. Nawet jeśli mogę mieć zaszczyt robić wiele w życiu, to nie znaczy to, że inni też są w stanie to robić. Doceniam wszystko, co mam i wszystko, co mogę zrobić.

…inspirująca myśl dla innych:

Czasami wszystko robisz dobrze, a sprawy i tak idą źle. Ale najważniejsze – nigdy nie przestawaj postępować właściwie.

…najpiękniejsza chwila w twoim życiu:

Moje życie jest piękne, z jego wzlotami i upadkami, ze łzami i śmiechem. Nie ma szczególnego momentu, który mogłabym wymienić.

…jaki jest twój ulubiony balet i dlaczego?

Moim ulubionym baletem jest „Dama Kameliowa”. Tyle emocji na scenie, tak ludzkich.

powrót