Violetta Keller – Finnish National Opera and Ballet
piękni ludzie…
…tam gdzie pasja staje się powietrzem…

…dlaczego wybrałaś balet?

Balet jest formą wyrażania mojej osobowości. Kiedy tańczę balet, czuję się sobą, a na dodatek uwielbiam swoją pracę, dlatego cieszę się, że mogę bawić widzów moją sztuką.

…czy myślałaś kiedykolwiek o czymś innym?

Tak, ale nie w ten sposób, żeby rezygnować z baletu, ale mieć plan awaryjny, jeśli coś potoczyłoby się inaczej.

…jak wygląda twój zwyczajny dzień?

Przed kwarantanną to była rutyna: pobudka o 8:30, ćwiczenia baletowe o 10:00, następnie próby do godziny 17:00, co też zmieniało się trochę w zależności od tego czy w danym dniu mieliśmy przedstawienie. Potrzebowałam też czasu na regenerację ciała: sauna, masaż lub buty regeneracyjne na nogi.

Podczas kwarantanny  zajmuję się różnymi rzeczami, żeby się nie nudzić. Mam ćwiczenia baletowe z moim zespołem na zoom, i zwykle trwa to do 12:30, a potem, zajmuję się swoim mieszkaniem lub przyrządzam duże i piękne posiłki.

Codziennie szukam nowych zainteresowań – stało się to moim nawykiem i naprawdę czerpię radość ze zmian w ciągu dnia.

…co cię inspiruje i motywuje w trudnych chwilach?

Moje życiowe cele, które chcę osiągnąć, to moja motywacja każdego dnia. Podtrzymują mnie, gdy chcę dotrzeć do nich w najlepszy możliwy sposób.

Moją inspiracją są ludzie, których kocham. Moi przyjaciele i rodzina, a zwłaszcza mój chłopak, który w niesamowity sposób potrafi się odnaleźć podczas ciężkich dni, jest to również widoczne w jego pracy – zawsze wszystkim zarządza perfekcyjnie.

…co najbardziej cenisz w życiu?

Rodzinę, szczęście i zdrowie.

…co najbardziej cenisz w sobie?

Moją etykę pracy. ?

…inspirująca myśl dla innych:

Lubię mówić: czas wszystko pokaże!

…najpiękniejsza chwila w twoim życiu:

Wszystkie chwile, które spędzam z ludźmi, których kocham, są najcenniejsze i najpiękniejsze.

…jaki jest twój ulubiony balet i dlaczego?

Chyba nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Jest tak wiele baletów i każdy z nich miał swój własny zamysł gdy powstawał. Szczerze mówiąc każdy balet sprawia mi radość ponieważ wierzę w ciężką pracę i twórczego ducha kryjącego się w każdym z nich. Każdy balet ma swoją własną historię, która emocjonalnie została odczytana przez choreografa i jest dziełem sztuki, które zawsze ma niewiarygodne, oszałamiające cechy. Jestem ogromnie wdzięczna i zachwycona każdym baletem, który nadal możemy oglądać, tańczyć, pielęgnować, ponieważ jest przepiękną sztuką.

…czy chciałabyś coś dodać?

Przyjedźcie i zobaczcie, jak tańczę w Helsinkach.

powrót